Retas Alozauro dinozauro skeletas 2010 m. spalio 5 d. buvo parduotas Sotheby aukcione už beveik 1,3 milijono eurų.

Retas 10 metrų ilgio Alozauro skeletas buvo atrastas Vajomingo (Wyoming) valstijoje. Sprendžiant iš skeleto matmenų, tai tikriausiai buvo patelė. Šis unikalus radinys, dailiai surinktas naudojant naujausias technologijas, buvo paruoštas pardavimui padedant paleontologijos specialistams.

Tai nebuvo vienintelis dinozaurų egzempliorius pasiūlytas šiame Sotheby aukcione. Taip pat buvo pasiūlytas ir pilnas Plesiosaurus skeletas, vienas iš nedaugelio esančių privačiose kolekcijose. Šis skeletas buvo parduotas už 456 tūkstančius eurų. Aukcione taip pat buvo pasiūlyta ir kelios priešistorinių krabų poros iš Italijos Vicenza rajono, įvairios fosilijos ir mineralai, kurie taip pat sėkmingai buvo parduoti už nemažas pinigų sumas.

įvairios fosilijos ir mineralai parduoti Sotheby 2010

įvairios fosilijos ir mineralai parduoti Sotheby 2010

“Susidomėjimas šiais priešistoriniais radiniais per pastaruosius keletą metų buvo labai didelis, ypač Prancūzijoje. Ypač didelis susidomėjimas yra tarp garsių šiuolaikinio meno kolekcininkų, kurie mano kad šie unikalūs radiniai puikiai tinka eksponuoti vidaus interjeruose, šalia kitų šiuolaikinio meno kūrinių”, sako Eric Mickeler, Sotheby gamtos istorijos specialistas.

Dinozaurai buvo siūlomi ir ankstesniuose Sotheby gamtos istorijos aukcionuose. Pilnas Tyrannosaurus Rex skeletas, dabar rodomas Čikagos muziejuje, 1997 metais buvo parduotas aukcione net už 8,4 milijonus dolerių.

Šaltinis:
Natural History [PF1090], Sotheby Paris (2010-10-05).

Room in your lounge for a dinosaur skeleton? BBC News (2010-10-05).