Kolekcionavimas

Naujienos ir straipsniai apie kolekcionavimą
Kolekcionavimo objektai ir terminai

Kolekcionavimo objektai ir terminai

Birofilija (angliškai Breweriana)
birofilija alaus atributikos (alaus kamštelių, padėkliukų alui, bokalų, taurių ir t. t.) kolekcionavimas

Faleristika (angliškai Phaleristics, Faleristics)
faleristika [lot. phalerae — kariniai pasižymėjimo rikiai, metaliniai krūtinės papuošalai]:
1. pagalbinė ist. disciplina, tirianti ordinų, medalių, garbės ženklų istoriją;
2. ženkliukų, žetonų (ppr. suvenyrinių, jubiliejinių, proginių) kolekcionavimas.

Numizmatika (angliškai Numismatics)
numizmãtika [pranc. numismatique < lot. numisma < gr. nomisma — moneta], pagalbinė ist. mokslo šaka, tirianti monetas, jų kalimo istoriją, pinigų apyvartą.

Aukcione parduota viena nuostabiausių ir vertingiausių europietiškų monetų kolekcijų

Aukcione parduota viena nuostabiausių ir vertingiausių europietiškų monetų kolekcijų

Iš ispaniškai kalbančių šalių surinkta įspūdinga Archer M. Huntingtono monetų kolekcija yra viena nuostabiausių ir didžiausių kada nors asmens ar institucijų surinktų monetų kolekcijų. Prieš šimtmetį surinktos 37,895 monetos yra viena įspūdingiausių monetų kolekcijų per visą Ispanijos istoriją. Kolekcija buvo parduota 2012 m. „Sotheby’s“ uždaro tipo aukcione, už 30 mln. JAV dolerių.

NASA meno kolekcija

NASA meno kolekcija

Annie Leibovitz, Nam June Paik, Robert Rauschenberg, Norman Rockwell, Andy Warhol ir Jamie Wyeth – tai menininkai, prisidėję prie Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) milžiniškos meno kolekcijos kūrimo. Menininkai, dalyvaujantys NASA meno programoje, beveik pusę amžiaus dokumentavo neįprastus kosminių skrydžių nuotykius juos pateikiant niekam neprilygstamais būdais. Jie turėjo ypatingą progą mėgautis įspūdingais momentais ir pateikti savo unikalias perspektyvas to, ką matė. Menininkai fiksavo veidus ir asmenybes, tiek vyrus, tiek moteris, skridusius į kosmosą bei supažindino su kitais komandos nariais – anoniminiais mokslininkais, inžinieriais, technikais, vadybininkais, sekretoriais ir tūkstančiais kitų, kurie vykdė begalines užduotis, kurios buvo reikalingos vykdant kosmoso programą.

Meno rinka atsigauna

Meno rinka atsigauna

Sparčiai atsigaunančiai meno rinkai šią savaitę Niujorke teko susidurti su lemiamu išbandymu, kuomet aukcionų namai pardavė impresionistinius, modernius ir šiuolaikinius kūrinius, vertinamus beveik 1 mlrd. dolerių. Dauguma kūrinių buvo atskirai įkainoti beveik 20 mln. dolerių. Lyginant su 2009 m. pavasario pardavimais, kuomet meno rinka buvo gerokai nuslūgusi, nei vieno kūrinio kaina iki šiol nebuvo peržengus tokios aukštos ribos.

Malcolm Forbes žaislų kolekcija parduota už milijonus dolerių

Malcolm Forbes žaislų kolekcija parduota už milijonus dolerių

Leidybos magnato Malcolm Forbes ir jo sūnų žaislų kolekcija, rinkta virš 40 metų, Niujorko aukcione parduota už 2,3 milijonus dolerių. Forbes, kuris mirė 1990 m., buvo verslo žurnalo “Forbes” steigėjas. Forbes taip pat buvo nesenai mirusios aktorės Elizabeth Taylor artimas draugas.

Kalėdinių eglučių papuošalų kolekcionavimas

Kalėdinių eglučių papuošalų kolekcionavimas

Vokietijos meistrai XIX a. pradžioje pirmieji pradėjo gaminti Kalėdinius stiklo ornamentus vaizduojančius įvarius vaisius, širdis, žvaigždžes ir angelus. Apie 1880-ius metus Vokietijos verslininkai rimtai pradėjo organizuoti Kalėdinių stiklo ornamentų gamybą ir prekybą. Stiklo įmonės, įsikūrusios netoli Lauscha miestelio, iki šiol gaminusios įvarius stiklo dirbinius (buteliukus, stiklo karoliukus ), greitai persiorganizavo į masinę Kalėdinių eglučių papuošalų gamybą. Greitai atsirado ir sudėtingesnių formų stiklo ornamentai vaizduojantys vaikus, šventuosius, žymius žmones, gyvūnus ir t.t.

Ekscentriškos aristokratės pašto ženklų kolekcija parduota už milijonus svarų

Ekscentriškos aristokratės pašto ženklų kolekcija parduota už milijonus svarų

Didžiulė pašto ženklų kolekcija, surinkta ekscentriškos aristokratės, kuri sutikdavo savo svečius su papūga ant peties, buvo 2010 m. lapkričio mėnesį pasiūlyta Sotheby’s aukcione. Ši unikali kolekcija buvo parduota už £3.046 milijonus, gerokai daugiau nei pradinis įvertinimas (£2.6 milijonai). Ledi Mairi Bury, jauniausia 7-osios Londonderry markizės dukra, buvio viena iš labiausiai pasaulyje žinomų moterų filatelistų, surinkusi unikalią Britų pašto ženklų kolekciją.

Dinozaurų kolekcionavimas – brangus pomėgis

Dinozaurų kolekcionavimas – brangus pomėgis

Retas 10 metrų ilgio Alozauro skeletas atrastas Vajomingo (Wyoming) valstijoje, buvo parduotas Sotheby aukcione už beveik 1,3 milijono eurų. Sprendžiant iš skeleto matmenų, tai tikriausiai buvo patelė. Šis unikalus radinys, dailiai surinktas naudojant naujausias technologijas, buvo paruoštas pardavimui padedant paleontologijos specialistams.