Kas juos renka? Ir kodėl gi jie moka tūkstančius dolerių už tai?

Holivudo filmų suvenyrų aukcionai tampa stambiu verslu visame pasaulyje ir kolekcininkai moka didelius pinigai už šituos atmintinus suvenyrus.

“Ši filmų suvenyrų rinka yra įdomi tuo, kad ji yra pati prieinamiausia ir kad visa tai galima parduoti aukcionuose jau šiandien”, prognozuoja Laura Woolley. “Šie daiktai turi tiesioginį ryšį su ir paprastais žmonėmis”, kaip pavyzdžiui raudoni bateliai iš 1939 m. filmo “Ozo šalies burtininkas”.

“Šią rinką palaiko tūkstanciai aistruolių, kurie tiosiog myli šiuos suvenyrus, sako Darren Julien iš Julien’s Auctions firmos, kuri specializuojasi Holivudo filmų suvenyrų aukcionuose. Ši firma 2009 m pardavė pirkėjui iš HonKong viems gerai žinomą Michael Jackson brangakmeniais papuoštą pirštine už $420,000.

Kiti kolekcininkai save vertina kaip istorijos saugotojus. Scott Fortner renka Marilyn Monroe knygas ir nuotraukas, nuo pat vaikystės. Viena iš tokių knygų buvo aukciono kataloge, ir tai paskatino jį domėtis ir pradėti rinkti Monroe kostiumus, drabužius ir kitas atminimo dovanas.

Šaltinis:
“Memorabilia from Hollywood stars draws collectors who pay big bucks”, The Washington Post (2010-08-22).