Dabar gali būti geras laikas pirkti mėgstamų autorių pirmųjų leidimų knygas. Knygų pardavėjai turi didžiulius inventorius ir daugelį retų knygų galima įsigyti net su 20% nuolaida. Tačiau nesitikėk jokių nuolaidų pačioms rečiausioms knygoms. Sunku patikėti, bet žmonės moka net 1,4 milijono dolerių už 5-ojo amžiaus mokslininkų laiškus.

Daugelis dažnai tvirtina, kad spausdinta knyga miršta. Tačiau pabandyk apie tai užsiminti pirkėjų minioms susirinkusioms šią vasarą Londone į Christie aukcioną dėl dviejų tomų raštų kolekcijos. Šiame aukcione liepos mėnesį 5-ojo amžiaus mokslininko St. Jerome laiškų rinkinys iš taip vadinamos Arkana Kolekcijos buvo parduotas už tikrai nerealią 1,4 milijono dolerių kainą.

Gana uždara egzotiškų ir retų knygų rinka yra labai aktyvi, nežiūrint į žymų ekonominį nuosmukį. Kainos tikrai nėra kritusios ypač pačių rečiausių kategorijų knygoms. Vidutinė rinkos kaina knygoms kainuojančioms nuo 2 tūkstančių iki 20 tūkstančių dolerių yra truputi sumažėjusi, bet nedaug. Pavyzdžiui mažai padėvėta pirmojo leidimo J. D. Salingerio knyga „Rugiuose prie bedugnės“, kuri nesenai kainavo apie 10 tūkstančių dolerių, dabar kainuoja tik 8 tūkstančius dolerių. Tačiau, ta pati knyga puikiame stovyje kainuotų apie 30 tūkstančių dolerių ir apie nuolaidą nebūtų jokios kalbos.

Šaltinis:
“Rare Books, Good Prices”, Barron’s Online (2010-09-18).