“Pats rečiausias ženklas mano kolekcijoje yra taip vadinamas “1-cent Z-Grill”. Tai vienintelis toks ženklas visame pasaulyje. Aš vienintelis pasaulyje turiu pilną JAV ženklų kolekciją” – sako milijardierius.
Bill Gross toliau pasakoja: “Mano mama pradėjo rinkti pašto ženklus 1930-ųjų pabaigoje, tikėdamasi iš to apmokėti koledžo išlaidas savo trims vaikams. Ji nupirko naujai išleistus atminimo ženklus, sumokėdama po 3 dolerius už 100 ženklų lapą ir paslėpė tuos ženklus 20 metų. Man suėjus 17 metų, mama liepė nuvežti šiuos ženklus San Francisko dyleriams ir parduoti už sumą, kurios užtektų susimokėti už išsilavinimą koledže.
Turėjau daug ženklų lapų ir šie svėrė tikrai daug. Su didele viltimi, įšokau į traukinį važiuojantį link San Francisko. Ženklus parodžiau net 4 pardavėjams, kurie man pasiūlė beveik tiek pat kiek mano mama sumokėjo prieš 20 metų. Supratau, kad šie ženklai tikrai neapmokės mano mokslų koledže. Ypač dėl to nusiminė mano mama, bet laimei, aš vėliau gavau stipendiją į Duke universitetą.
Po 20 metų, kai aš jau buvau 46 metų ir pradėjau užsidirbti šiek tiek daugiau pinigų, aš susidomėjau pašto ženklais. Intensyviai studijavau filatelinę literatūrą, analyzavau kurių pašto ženklų kainos kilo ir kurių ne. Išvada buvo labai aiški – labiai retų ženklų kainos pastoviai kilo, nes būtent šitais ženklais labai domėjosi ir juos pirko turtingi kolekcininkai.
Pirmasis mano pirkinys buvo 30 tūkstančių dolerių vertės pašto ženklas. Kaip vėliau paaiškėjo, aš tikriausiai permokėjau, tačiau visas mano rimtas kolekcionavimas nuo to ir prasidėjo. Aš studijavau pašto ženklus grynai iš investicijų požiūrio, lygiai taip pat kaip ir obligacijas. Reti pašto ženklai, kaip ir pirštų atspaudai, yra unikalūs. Jūs galite juos sekti, nes jie reguliariai prekiaujami aukcionuose jau beveik šimtą metų. Taigi aš analyzavau pašto ženklų kainų kitimo pokyčius ir siejau tai su akcijų rinkomis ir ekonomikos augimu – taigi aš žinojau, kad nepermoku.
Pats rečiausias ženklas mano kolekcijoje yra taip vadinamas “1-cent Z-Grill “, kuris yra vienintelis toks ženklas visame pasaulyje. Šio 1869 m. ženklo man truko vienintelio iki pilnos JAV ženklų kolekcijos. Tai labai vertingas pašto ženklas, todėl su savininku aš išmainiau į kitą ženklą. Bet iš tikrųjų tai buvo 3 milijonų dolerių pirkinys. Šito sandorio dėka, aš vienintelis turiu pilną JAV ženklų kolekciją.
Pašto ženklų kolekcininkai iš esmės yra intravertai, kurie valandų valandas sėdi vakarais žiūrėdami į savo kolekcijas. Mano nuomone, tai gana asocialus pomėgis.
Maždaug prieš penkerius metus aš pradėjau galvoti apie savo kolekcijos pardavimą. Tai gana sunkus apsisprendimas, nes myliu savo gimtąją šalį per šiuos pašto ženklus. Tačiau pagalvojau, kad galėčiau mėgautis jais beveik tiek pat ir matydamas šiuos retus ženklus pavaizduotus aukcionų kataloguose, o gautus pinigus skirdamas labdarai, “Gydytojai be sienų””.
Bill Gross pašto ženklų svetainė.
Šaltinis: “Bill Gross On Stamp Collecting”, Forbes (2010-09-25).