Didžiulė pašto ženklų kolekcija, surinkta ekscentriškos aristokratės, kuri sutikdavo savo svečius su papūga ant peties, buvo 2010 m. lapkričio mėnesį pasiūlyta Sotheby’s aukcione. Ši unikali kolekcija buvo parduota už £3.046 milijonus, gerokai daugiau nei pradinis įvertinimas (£2.6 milijonai).

Ledi Mairi Bury, jauniausia 7-osios Londonderry markizės dukra, tapo viena iš labiausiai pasaulyje žinomų moterų filatelistų, surinkusi puikią Britų pašto ženklų kolekciją.

“Sotheby’s” pareiškė, kad jiems reikės net trijų dienų Ledi Mairi kolekcijos pardavimui, kurioje yra daugiau kaip 2000 lotų ir apibūdino šią kolekciją kaip vieną iš geriausių pašto ženklų kolekcijų pasirodžiusių rinkoje per pastaruosius 25 metus.

Ledi Mairi Bury mirė pernai metais, būdama 88 metų.

Kolekcijoje yra retas Penny Black ženklas, kuris buvo panaudotas pašto paslaugoms apmokėti jau pačią pirmą ženklo išleidimo dieną (1840 m. Gegužės 6 d.), kurio vertė yra £70,000 ir taip pat kiti dešimtys tūkstančių ženklų, ankstyvų vokų ir dokumentų, susijusių su įvairias Viktorijos laikotarpio įvykiais ir skandalais.

Ledy Mairi gimė turtingoje šeimoje ir gyveno protėvių dvare, Mount Stewart, Dauno Grafystėje. Ji pradėjo kolekcionuoti pašto ženklus nuo 8 metų, išmokti skraidyti būdama 11 metų, ir kaip paauglys lankėsi Vokietijoje, kur susitiko su Adolfu Hitleriu, kurį ji vėliau prisiminė, kaip “labai neįspūdingą žmogų”. Antrojo pasaulinio karo metu ji dirbo Moterų Legiono Londone transporto skyriuje.

“Ji buvo visiškai nuostabi Ledi”, sako Sotheby’s filatelijos konsultantas Richardas C. Ashton.

Sotheby’s aukcionas vyks Londone 2010 m. Lapkričio 24-26 d.

Šaltinis:
Daily MailOnline, Philatelic fantastic: Eccentric aristocrat’s amazing stamp collection set to fetch £3m (2010-11-09)